تفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی را با این علائم تشخیص دهید

آنفولانزا-و-سرماخوردگی

تفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی را از روی علائم تشخیص دهید

هیچ شکی نیست که ویروس سرماخوردگی در دمای سرد ثبات بیشتری دارد، بنابراین به علت شرایط خشک و سرد بیشتر باقی می ماند. تفاوت هایی بین علایم مرتبط با ویروس سرماخوردگی و ویروس آنفولانزا وجود دارد اما یکی از این دلایل این است که بدن انسان در زمستان نسبت به ویروس سرماخوردگی حساس است. هوای سرد ، رطوبت مجاری بینی را خشک می کند و باعث می شود که سرایت ویروس بیشتر شود.

آنفولانزا و سرماخوردگی

علائمی که در طول بیماری ویروسی دریافت می کنیم ، اغلب تلاش بدن برای خلاص شدن از شر این ویروس و به حداقل رساندن آسیب هستند. ویروس را از بینی ، سرفه را از ریه ها و گلو، استفراغ از معده و اسهال از روده ها خارج می شود و تب باعث می شود که ویروس تکثیر شود. موضوع بیماری های ویروسی همیشه تا حدودی گیج کننده باقی خواهد ماند ، زیرا بدن دارای تعداد نسبتا کمی از علائم است که می تواند به انواع مختلفی از ویروس ها پاسخ دهد. در حالی که ممکن است با هم تداخل داشته باشند، اما تفاوت بین آن ها مهم است.

چیزی که بیشتر مردم نمی دانند این است که این بیماری اصلا رایج نیست. تشخیص علائم عفونت آنفولانزا می تواند مشکل باشد تا بیماری هایی که توسط ویروس های دیگر ایجاد می شوند ، اگر 30 سال یا بالاتر باشید ، ممکن است سرماخوردگی باشد. این پیام تحقیقی نشان می دهد افراد 30 سال یا بیشتر می توانند انتظار داشته باشند در هر دهه دو آنفولانزا برای بقیه عمر داشته باشند . از آنجا که این دو بیماری علائم مشابهی دارند و هر دو در طی ” فصل سرما ” می آیند، دو بیماری اغلب در ذهن مردم جمع می شوند، اما چنانچه در این بخش از سلامت تیک میک شرح خواهیم داد آن ها یکسان نیستند.

با بیش از 200 نوع ویروس شناخته شده بیماری آنفولانزا فرد می تواند آمپول آنفلوآنزا بزند . طبق آمار ، تقریبا 90 درصد از همه بیماری های آنفولانزا ناشی از ویروس آنفولانزا نیستند، بنابراین ویروس آنفولانزا تنها 14 ٪ مواقع فعال هستند.

 آنفولانزا و سرماخوردگی چه تفاوتی با هم دارند

تفاوت های آنفولانزا و سرماخوردگی چیست؟

علائم مشترک سرماخوردگی و آنفولانزا

سرماخوردگی و آنفلوانزا هر دو موجب گوش درد میشوند

سرماخوردگی و آنفلوانزا هر دو موجب سرفه میشوند

سرماخوردگی و آنفلوانزا هر دو موجب سردرد میشوند

آنفلوانزا و سرماخوردگی هر دو موجب خستگی می شوند ؛ در آنفولانزا خستگی ممکن است هفته ها به طول بینجامد اما سرماخوردگی خستگی 1 هفته ای دارد.

مرکز مشترک سرما خوردگی در بینی است

بیش از 200 نوع مختلف از ویروس ها می توانند باعث سرماخوردگی شوند. Rhinovirusesکه به معنای ” ویروس های بینی ” هستند شایع ترین علت هستند. ویروس های تنفسی سین سیشیال و یک میزبان دیگر می تواند سرماخوردگی ایجاد کند. به خاطر داشته باشید که ویروس های آنفولانزا گاهی موجب بروز بیماری هایی نظیر سرماخوردگی شایع می شوند.

 نشانه های متفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی

نشانه های مشترک آنفولانزا و سرماخوردگی

تمام علائم و نشانه های سرماخوردگی برای درک تفاوت آن با آنفولانزا

سه نشانه سرماخوردگی، گرفتگی بینی، عطسه کردن و آبریزش بینی هستند. سوزش گلو اغلب درگیر است ( اما نه با گلوی قرمز ). بزرگسالان و کودکانی که سرماخورده اند به طور کلی تب ندارند. نوزادان و کودکان نوپا اغلب در 100 تا 102 درجه تب دارند.

بسته به این که کدام ویروس عامل است ، ممکن است ویروس باعث سردرد، سرفه، آبریزش از عقب بینی، سوزش چشم، درد ماهیچه و یا کاهش اشتها شود ، اما در سرما خوردگی، برجسته ترین نشانه ها در بینی قرار دارند. ( به این ترتیب، مجبور کردن کودک برای خوردن غذا به علت سرماخوردگی ، غیر ضروری و بی فایده است، اما تشویق به نوشیدن زیاد کنید ).

اگر چیزی وجود داشته باشد ، استفاده از عبارت ” رایج ” برای سرماخوردگی دست کم گرفتن است سرماخوردگی رایج ترین بیماری عفونی هستند. کودکان 3 تا 8 ساله هر سال سرما میخورند ( کودکان و پسران کوچک تر در انتهای دامنه هستند ). اغلب در زمستان ( حتی در مناطق با زمستان های ملایم ) رخ می دهند. در مناطقی که زمستان وجود ندارد ، سرماخوردگی در فصل بارانی بیشتر شایع است. والدین تقریبا نیمی از سرماخوردگی فرزندان را می گیرند. مادرها عادت دارند هر سال حداقل یک سرماخوردگی بیشتر از پدرها بگیرند.

وقتی کسی سرما می خورد، ترشحات بینی پر از ویروس های سرما خوردگی می شود. سرفه، آب دهان و صحبت کردن همه راه های غیر محتمل برای انتقال سرما خوردگی هستند اما عطسه کردن ، پاک کردن بینی وسیله ای هستند که ویروس از طریق آن پخش می شود. اگر نزدیک عطسه فردی و یا لمس کردن بینی، چشم ها و یا دهان پس از لمس چیزی آلوده به ترشحات بینی آلوده، سرماخوردگی باشید ، می توانید سرما بخورید.

هنگامی که سرما بخورید، علایم در 1 تا 5 روز شروع می شوند. معمولا خارش در بینی و یا احساس در گلو، اولین نشانه است که بعد از ساعت ها با عطسه وترشحات آبکی است ؛ در عرض یک تا سه روز، ترشحات بینی معمولا غلیظ تر و زرد یا سبز است – – این بخش سرماخوردگی معمولی است و دلیلی برای آنتی بیوتیک نیست. در طول این مدت، پرده گوش کودکان معمولا متراکم است و ممکن است در پشت گوش ها مایع وجود داشته باشد –آنتی بیوتیک ها برای این بیماری تجویز می شوند.

کل سرماخوردگی معمولا حدود 7 روز طول می کشد، و شاید چند علایم ماندگار ( سرفه ) برای یک هفته دیگر وجود داشته باشد که اگر بیشتر طول بکشد، مشکلات دیگر، مانند عفونت سینوسی یا آلرژی در نظر بگیرید. در حالی که طول می کشد، سرماخوردگی معمولی در درجه اول ممکن است احساس خستگی کنید و یا درد داشته باشید، بیماری در بینی و بیشتر علائم بالای گردن قرار دارند.

 نشانه های سرماخوردگی

تمامی نشانه ها و علائم سرماخوردگی

با آنفولانزا، همگی بیمار می شوید پس علائم آن را بهتر بشناسید

آنفولانزا می تواند بیماری جدی تری باشد. بیشترین بیماری کشنده در سراسر جهان در آغاز این قرن ، بیماری آنفولانزا بوده است که بیش از 20 میلیون نفر را کشت. حتی امروزه بیش از 36،000 تن در آمریکا به دلیل آنفلوآنزا جان خود را از دست می دهند – – در درجه اول کسانی که کهولن سن یا بیماریی دارند.

یک خانواده از ویروس ها – – ویروس های آنفولانزا – – باعث آنفلانزا می شوند . اکثر مردم هر سال یا دو یا سه بار درسال بعد از بیماری آنفلوآنزا می گیرند، بیماری ناخوشایندی است ، اما معمولا خطرناک نیست. بر خلاف سرماخوردگی معمولی، بزرگسالان و کودکان مبتلا به آنفولانزا به طور کلی تب دارند. این بیماری می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که در این بخش از سلامت نمناک توصیف خواهیم کرد:

به طور ناگهانی، بیماری به طور ناگهانی آغاز می شود و تب در محدوده 102 تا 106 درجه ( دربزرگسالان در انتهای پایین طیف )، صورت برافروخته، درد بدن و فقدان انرژی مشخص می شود. برخی از مردم علائم سیستمیک دیگری نظیر سرگیجه یا استفراغ دارند. تب معمولا یکی دو روز طول می کشد، اما شاید تا پنج روز طول بکشد.

بین 2 و 4 روز بیماری، علائم ” کل بدن ” فروکش می کنند و علایم تنفسی افزایش می یابند. ویروس می تواند در هر جایی در دستگاه تنفسی قرار بگیرد و علایم سرماخوردگی، کفل، گلو درد، ، عفونت گوش و / یا ذات الریه را ایجاد کند.

برجسته ترین علائم تنفسی ، معمولا سرفه خشک است. بیشتر مردم همچنین گلو درد ( قرمز ) و سردرد دارند. ترشح بینی و عطسه غیر معمول نیست. این علائم ( به جز سرفه ) معمولا در 4 7 روز از بین می رود. گاهی در این زمان موج دیگری از تب وجود دارد. سرفه و خستگی معمولا چند هفته پس از پایان بیماری به طول می انجامد.

قطرات پاشیده شده از سرفه یا عطسه معمول ترین راه برای گرفتن آنفلانزا است. نشانه ها 1 تا 7 روز بعد ( معمولا 2 تا 3 روز ) بروز می کنند. این بیماری همه گیر و کاملا مسری است ، و با دوره کمون کوتاه وارد جامعه می شود ومشکلات قابل توجهی در مدرسه و غیبت های شغلی ایجاد می کند. این بیماری معمولا در ماه های زمستان است ؛ تفاوت عمده دیگر بین سرماخوردگی و آنفلانزا این است که آنفلوآنزا قابل پیش گیری است. در هر سال، دو یا سه نوع ویروس آنفولانزا بیشتر در سرتاسر دنیا شیوع پیدا می کند.

 تمام علائم آنفولانزا

روشهایی برای حفظ سیستم ایمنی قوی در برابر ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا :

استفاده از معجون و داروی طبیعی درمان کننده آنفولانزا و سرماخوردگی

  • 8 عدد لیمو ترش
  • 2 عدد پرتقال تازه
  • دو فنجان آب آناناس
  • دو قاشق غذاخوری زنجبیل
  • 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب
  • 1 / 2 قاشق چای خوری. زردچوبه
  • 1 / 2 قاشق چای خوری فلفل قرمز
  • 2قاشق غذاخوری عسل خام
  • 1 حبه سیر اگر می توانید 2 عدد

تمام مواد را در یک شیشه بریزید، این دستورالعمل فوق العاده خوب عمل می کند. در این زمان هر روز یک فنجان 3 بار در روز بخورید تا این که علائم از بین رود.

گرفتن ویتامین د از آفتاب خطر ابتلا به آنفولانزا را کاهش می دهد :

نشان داده شده که ویتامین د ، خطر ابتلا به آنفولانزا را حدود یک سوم کاهش می دهد. مقدار مصرف روزانه ویتامین د برای بزرگسالان تقریبا 5000 / IUروزانه است، نه 200 تا 600 که توسط موسسه پزشکی، توصیه شده است.

زندگی در آب و هوای گرمتر برای پیشگیری از سرماخوردگی:

متاسفانه، این اولین و بهترین دفاع پیشگیرانه علیه ویروس سرماخوردگی است، اما نه برای کسانی که دور از خط استوا زندگی می کنند.

پیشگیری از ویروس سرماخوردگی

پیشگیری از ویروس سرماخوردگی با بودن در آب و هوای گرمتر

مصرف پروبیوتیک :

باکتری ها و مخمرهای زنده برای سلامتی خوب هستند به ویژه برای سیستم گوارشی . قدرت بالا مکمل ها مانند لاکتوخن حاوی نسبت دقیق موجودات زنده است که در یک پوشش گیاهی طبیعی سهیم هستند. به مدیریت اسهال عفونی مزمن کمک می کند.

اجتباب از مصرف قند مناسب برای سیستم ایمنی:

توانایی آن در آسیب سیستم ایمنی بی نظیری است.

اجتناب از هرگونه واکسن بخصوص آنفولانزا بدون تجویز پزشک :

واکسن آنفولانزا حاوی جیوه است و فقط برای تضعیف سیستم ایمنی کار می کند. صرف نظر از اینکه دولت شما چه آمار منتشر کرده است، شانس واقعی یک واکسن آنفولانزا برای پیش گیری ، کم تر از 4 درصد است.

اجتناب از واکسن آنفولانزا

تمام مواردی که باید درباره آنفولانزا و سرماخوردگی بدانید

استفاده از گیاهان برای مبارزه با ویروس :

برخی از بهترین محرک ها ، داروهای ضد ویروسی هستند. گیاهان مبارزه با ویروس عبارتند از :گل ویروسی ارغوانی، سیاه، گیاه رزماریو….سعی کنید هنگام بیماری بیشتر از داروهای گیاهی بهره ببرید

پاکسازی :

احتمالا هیچ چیز دیگری به نسبت پاکسازی شکم کارساز نخواهد بود. کبد برای سلامتی ما بسیار مهم است که بسیاری از طبیبان سنتی معتقدند اغلب بیماری ها نمی تواند در بدن با کبد پاک رشد کنند، بنابراین دفع مسمومیت کبد ضروری است. برای سلامتی کبد پاکسازی حیاتی است اما مواد غذایی زیادی وجود دارند که می توانند مواد زائد کل بدن را دفع کنند.

ارسال دیدگاه