اموزش جنسی برای مجردها

اموزش جنسی برای مجردها

دختری که نیاز به ازدواج دارد

چگونه نیاز عاطفی خود را برطرف کنیم

نیاز جنسیتون رو چطوری برطرف میکنین

اگر شرایط ازدواج نداریم چه کنیم

چگونه میل جنسیمان را تخلیه کنیم

زده بالا چیکار کنم

رفع نیاز مرد

عوارض سرکوب غرایز

ارضای نیاز جنسی در دوران مجردی | از پورنوگرافی تا روابط آزاد

ارضای نیاز جنسی در دوران مجردی یکی از معضلات این دوره محسوب می شود. در سالهای اخیر، مشکلات اقتصادی امکان ازدواج دائم را سخت‌تر کرده است و آمار افراد مجرد رو به افزایش است. افراد در این دوران یا امیال جنسی خود را سرکوب می کنند و یا از طریق روش های نادرستی سعی در ارضای نیازهای جنسی خود دارند. اگر شما نیز در دوران مجردی به سر می‌برید و در مورد ارضای نیاز های جنسی در این دوره با سوال های زیادی مواجه هستید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

ارضای نیاز جنسی | اعتیاد به پورنوگرافی در دوران مجردی

متاسفانه بسیاری از افرادی که امکان ارضای نیازهای جنسی از راه های سالم برایشان میسر نیست به دیدن فیلم های پورنوگرافی روی می آورند. این فیلم ها به دلیل نشان دادن تصویر اغراق آمیز از رابطه جنسی انتظارات و دید افراد را نسبت به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار می دهند.
رابطه جنسی تجسم یکی از عمیق ترین روابط انسانی است که دو نفر در آن می توانند آزادانه احساسات خود را به دیگری نشان دهند و با اهمیت دادن به نیاز های هم درجهت ارضای آن ها بکوشند. اما در فیلم های پورنوگرافی رابطه جنسی رابطه ای یک طرفه و صرفا برای کسب لذت فردی نشان داده می شود. دیدن مکرر این فیلم ها باعث می شود فرد نتواند رابطه جنسی رضایتمندانه ای را با شریک زندگی خود برقرار کند.

ارضای نیاز جنسی | خود ارضایی در دوران مجردی 

خود ارضایی یکی از روش هایی است که افراد برای رفع نیازهای جنسی خود زمانی که به شریک جنسی دسترسی ندارند از آن استفاده می کنند. خود ارضایی در مسیر رشد جنسی افراد امری غیر عادی نیست و بسیاری از افراد در طول زندگی خود به خصوص در دوران بلوغ و رشد و رسش جنسی آن را تجربه می کنند.
اما مشکل زمانی ایجاد می شود که این رفتار شکلی وسواس گونه به خود بگیرد و افراد به انجام آن اعتیاد پیدا کنند.

در این  حالت فرد در برابر میل به انجام خود ارضایی احساس فشار و اجبار زیادی می کند و مقامت برای خودداری از این کار برای او بسیار سخت می شود.
تکرار خودارضایی تبعات روانی بسیاری برای فرد خواهد داشت. چرا که بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله به خاطر اعتقادات مذهبی به ناپسند بودن این کار معتقدند و همین امر احساسات ناخوشایند زیادی از جمله احساس گناه و ضعف را برای فرد به همراه می آورد.

هم چنین خودارضایی می تواند در آینده موجب کژکاری های جنسی مختلفی نیز برای فرد شود. اگر خودارضایی برای شما نیز مشکلاتی ایجاد کرده مراجعه به مشاوره روانشناس کمک زیادی به شما در ترک خودارضایی و کاهش احساسات ناخوشایند ناشی از آن خواهد داشت.

ارضای نیازهای جنسی | روابط آزاد

در یک رابطه سالم و رضایت بخش نیاز جنسی تنها بخشی از تعاملات و ارتباطات زن و مرد را تشکیل می دهد. ارضای نیازهای عاطفی و اشتراکات شناختی از دیگر بخش های مهم رابطه سالم محسوب می شوند.زمانی که افراد تنها به دلیل نیازهای جنسی وارد ارتباط با جنس مخالف می شوند نمی توانند سایر موارد را به خوبی در نظر بگیرند.

در نتیجه روابطی که برپایه ارضای نیازهای جنسی شکل می گیرند معمولا روابط کم دوامی هستند و به مرور زمان با شکست رو به رو می شوند. در این روابط به دلیل نبود شناخت  و تعهد کافی، طرفین بعضا  متحمل آسیب های روحی روانی زیادی می شوند که می تواند انتخاب های آینده آن ها را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. روابط دختر و پسر که در سالهای اخیر بسیار رایج شده است نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

والدین به فرزندان مجرد خود چه کمکی می توانند بکنند؟

فاصله زیاد بین بلوغ تا ازدواج منجر به ایجاد مشکلات زیادی برای جوانان می شود. برطرف نشدن نیازهای جنسی و عاطفی آن ها می تواند خود را در قالب مشکلاتی نظیر بروز علائم افسردگی، پرخاشگری، ناسازگاری با والدین و … نشان دهد.برای کاهش این مشکلات لازم است والدین نسبت به نیازهای فرزندان خود آگاه باشند و آن ها را نادیده نگیرند. از زمان بلوغ فرزندتان برنامه بلند مدتی برای تسهیل شرایط ازدواج او فراهم کنید تا در آینده با چالش های کم تری در این زمینه مواجه شوید.
سخت گیری های زیاد و ممانعت برای ازدواج زمانی که فرزندتان به بلوغ شناختی و جسمی کامل دست پیدا کرده می تواند منجر به انحرافات زیادی در او شود. چرا که تشکیل خانواده علاوه بر این که نیاز جنسی فرد را برآورده می کند بلکه اساس نیاز جوان به استقلال را تشکیل می  دهد.

برای آنکه بتوانید آمادگی لازم جهت ازدواج را در ود و فرزندتان ایجاد کنید کمک گرفتن از یک روانشناس  و شرکت در جلسه مشاوره خانواده به شما کمک می‌کند.

ارسال دیدگاه