نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد؟

proximity-engagement-period-1

رابطه زناشویی در دوران نامزدی

 

بعضی از خانواده ها وحتی بعضی از مشاوران به زوج جوان و خصوصا به دختر توصیه ميکنند که از برقراری روابط کامل جنسی در زمان عقد خودداری کنند و روابط کامل زناشویی را به بعد از عروسي موکول کنند.

زمان نامزدی بهترین مهلت براي شناخت با خلقیات، خصوصیت های شخصی و شخصیتی هم‌دیگر است معمولاً در بین اقوام گوناگون ایرانیان، عادت ها و رسوم ویژه ای دیده ميشود بعضی از والدین از هر گونه روابط بین عروس و داماد حتی تا شب عروسي جلوگيري ميکنند ( جانب افراط) و بعضی هم این اجازه را به دختر و پسر جوان می‌دهند که در زمان یک هفته یا دو هفته، کم و بیش یکدیگر را ملاقات کنند و شبی را در منزل پدر و مادر عروس و یا منزل داماد به سر ببرند یا چندین ساعت را در بیرون به تفریح و سرگرمی و گشت و گذار بپردازند .

 

زمان نامزدی زمان مناسبی براي دست یابی به مشترکات و شناخت هر چه بیش تر نقاط قوت و ضعف اشخاص است شناختی که زمينه ساز تفاهم و جهت دادن به زندگانی مشترک آنان در آينده است.

 

مراحل ازدواج

ازدواج از دو مرحله تشکیل شده است:دوران عقد و نامزدی و دوران عروسي اغلب زمان عقد با زمان عروسي هم زمان نخواهد بود و هر یک از دختر و پس با توافق یکدیگر چند وقتی در زمان نامزدی به سر می برند.

 

منظور ما ا ز دورا ن نامزدى، زمانى مى باشد كه پسر و دختر خطبه ى عقد را خوانده اند و رسماً و قانونا محرم يكديگر شده اند و يا چنانچه عقد دايمى( قانونى) صورت نگرفته، عقد موقت را خوانده اند.

 

بعضی از خانواده ها وحتی بعضی از مشاوران به زوج جوان و خصوصا به دختر توصیه ميکنند که از برقراری روابط کامل جنسی در زمان عقد خودداری کنند و روابط کامل زناشویی را به بعد از عروسي موکول کنند.

 

باید بدانید که اختلافات در زمان نامزدی بسیار رایج هستند، ولی کم نیستند شمار افردی که در همان آغاز راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده اند. بنابراین پیش از برقراری رابطه کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

 

دوران نامزدی,نزدیکی در دوران نامزدی,رابطه جنسی در دوران نامزدینزدیکی در دوران نامزدی

 

چند نکته در مورد دروان نامزدی

براي جواب به سوال شما، لازم است به نکات مهم ذیل در خصصوص زمان نامزدی توجه نمایید:

 

– ارزیابی همسر انتخاب شده 

نکته مهم در این دوران این است که هر یک از زن و مرد به محک زدن یکدیگر می پردازند و انتخاب خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند از این جهت ميزان پای بندی هر یک از عروس و داماد به عقاید و باورهای مذهبی، قومی و ملي یکدیگر بیانگر علاقه و محبّت آن دو به هم‌دیگر است.

 

– رابطه در دوران نامزدی 

از نظر شرعی بعد از خواندن صیغه عقد، دختر و پسر، زن و شوهر میشوند و قانوناً و رسماً تمامی پی آمدهای ازدواج بر آن بار میشوند ، بدین ترتیب نگاه به یکدیگر، مزاح و شوخي، تماس بدنی حتی نزدیکی و همبستر شدن با همسر حلال است؛ برای این که روابط بین آن دو روابط محرمیّت است و با اجرای مراسم عقد علقه جدیدی بین آن دو به وجود می آید.

 

ادب، متانت و غرور موجود در دختران قبل از عقد که امری تحسین برانگیز است جای خود را به روابط عاشقانه، تواضع و فروتنی و براوردن نیازهای یکدیگر ميدهد از این جهت نادیده گرفتن احساسات و عواطف و به ديگر سخن تحویل نگرفتن یکدیگر در این زمان از طرف زن یا شوهر سخت ازار دهنده و شکننده خواهد بود بنابراین اگر همسرتان در غیر هم‌خوابگی و نزدیکی، با شما همگام و همراه است این عکس العمل بهترین علامت دوستی، علاقه و محبّت و ارزش گذاشتن به شما میباشد .

 

– امیزش جنسی

در سنت ايراني، خانواده ها نمی پسندند دخترشان قبل از شب زفاف و شب عروسي، نزدیکی جنسی با همسرش داشته باشند و دخترشان با شکم حامله به منزل شوهر برود. دختران در این زمان به علت پای بندی به این سنت و رسم و رسوم موجود، حساسیتی ویژه دارند و سعی ميکنند با تمام احترامی که براي همسر خود قائلند، نزدیکی صورت نگیرد. آنان به داشتن رابطه عاشقانه، تفریح و شب نشینی و کشیدن طرح و نقشه براي زندگی مشترک آينده بسنده ميکنند . اغلب به دنبال ارضاء جنسی قبل از شب عروسي نیستند به همین علت پیشنهاد ميشود بر باورهای همسرتان احترام بگذارید و کام جویی جنسی را به زمان خود واگذار نمایید.

 

دوران نامزدی,نزدیکی در دوران نامزدی,رابطه جنسی در دوران نامزدیروابط جنسی در دوران نامزدی

 

– مضرات اصرار بر امیزش جنسی

براي برآورده شدن نیاز جنسی خود از راه دیگری میتوانید خود را ارضاء کنید. از این جهت بی اندازه به ارضای از موضع خاص برنیایید، برای این که به احتمال بسیار به اعتراف خود در نامه با مقاومت همسرتان رو به رو می شوید و امکان دارد هم به روحیات خود اسیب وارد کنید و هم وی را از خود برنجانید و توجه داشته باشید که خاطره های تلخ و شیرین در این دوران از ماندگاری بسيار بالايي حتی تا آخرین لحظات عمر بر خوردار است بدتر اینکه اگر در این امر پافشاری داشته باشید، و به ارضاء خود بسنده نکنید، همسرتان با بي‌ميلي و ناخشنودی با شما برخورد ميکند و معمولاً ارضاء نمی شود ، که همین امر امکان دارد وی را با درد ناحیه شکم و…. دچار نماید.

 

اگر مدل برخورد خود با همسرتان وی را به این باور نزديک سازید که وی را تنها براي ارضای جنسی خود می خواهید تا شریک زندگی، سخت ازار دهنده و غیر قابل جبران خواهد بود.

 

– کوتاه کردن دوره نامزدی

اگر تحمل این امر براي شما دشوار است و نمی توانید کام جویی جنسی را به زمان خود واگذارید، مدت زمان نامزدی را با سازش همسر خود کم کنید و سریعتر زندگی مشترک خود را زیر سقف محبّت و مهربانی شروع کنید.

 

– حاملگی همسر در دوران نامزدی

در پایان خیال کنید اگر جلوگيري از حامله نشدن پاسخ ندهد و همسرتان با شکم حامله یا با یک فرزند در شب عروسي حاضر شود و یا اینکه یک ماه بعد از ازدواج صاحب فرزندی شوید، آیا از نظر روحی و روانی همان احساسی را دارید که بعد از یکسال از ازدواج صاحب فرزندی شده باشید؟

 

– احتمال جدایی در زمان نامزدی

انشاء الله که سال های سال در کنار هم زندگی کنید و صاحب فرزندانی صالح شوید ولی بصورت یک احتمال ناچارم این نکته را هم خاطرنشان شوم که اگر خدایی ناکرده در انتخاب خود دچار اشتباه شدید و با اگاهی کامل از خصوصیت های نامزدتان وی را براي زندگی مشترک خود نپسندید و به این باور رسیدید که نمی توان زندگی مشترکی باهم داشته باشید، و به صلاح هر دوی شما است که از ازدواج از یکدیگر جدا شوید، آیا بهتر این نیست که این جدایی قبل از نزدیکی به خصوص براي دختران، صورت گیرد؟

 

بدین ترتیب سفارش ما به شما برادر عزیز این است که در این زمان از روابط هم خوابی و نزدیکی با همسر خوداری کنید و این کار را به شب زفاف واگذارید به خصوص اگر خانواده همسرتان شما را امین دانسته و به شما اعتماد کرده باشند، شما هم در صدد جلب اعتماد آنان سعی کنید و این رسم و رسوم دیرین و سنت ايراني را پاس بدارید در صورت پای بندی به این سنت خاطره ای شیرین و به یاد ماندنی از این زمان خواهد داشت و به شما با دیده احترام و شخصی که شبیه سال های قبل از ازدواج بر کنترل جنسی خود توانا است، می نگرد و شما را شخصی با عزم و قوی در برابر توفان غرائز می داند.

 

– راه‌های رفع نگرانی از حاملگی

درصورتی که ضرورتی در امیزش حس می کنید و شما میتوانید زمان نامزدی را جلوتر بیندازید در صورت تمایل و خشنودی همسرتان به نزدیکی، براي رفع نگرانی از حاملگی از شیوه های زیر عمل کنید:

 

۱-جلو گیری طبيعي.

۲- از« کاندوم» استفاده نمایید.

۳- با مصرف قرص به وسیله خانم از انعقاد نطفه جلوگيري کنید و…..

 

در زمان نامزدی، زن و شوهر میتوانند با بازي و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به هم‌دیگر بهره مند شوند و در انجام کار اصلی خيلي عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسي موکول کنند خيلي مناسب‏تر و بهتر است برای این که در هر مرحله ای از ازدواج لذتهای ویژه و خاص خود را دارد و زمان عقد و نامزدی بهتر است به بازی‏های عاشقانه و ملاعبه( لمس قسمت های حسی بدن، بوسیدن و عشق ورزی و رابطه کلامی- عاطفی) اکتفاء شود، یا با دست یکدیگر را ارضا کنید. که در این صورت استمنا محسوب نمی شود و کاملاً حلال است. در این بین، همسرتان هم از لذت این عشق بازی بهره خواهد برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

بیتوته

ارسال دیدگاه