چند روش طبیعی برای رفع حلقه های تیره دور چشم

black-ring-around-eye_1

رفع تیرگی دور چشم با روش های طبیعی

حلقه های تیره زیر چشم یکی از رایج‌ترین مشکلات زیبایی در جهان است. خبر خوب این است که در کنار محصولات تجاری، درمان های طبیعی برای بهبود این شرایط نیز وجود دارند.

حلقه های تیره زیر چشم به واسطه افزایش سطوح رنگدانه ملانین در بدن و گشاد شدن مویرگ ها در سطح پوست شکل می گیرند. همچنین، این حلقه های تیره اغلب با تورم پلک ها همراه هستند، اگرچه این شرایط برای همه یکسان نیست.

حلقه های تیره چشم با عوامل ارثی مرتبط هستند. با این وجود، آنها می توانند در نتیجه استرس و رژیم غذایی فاقد مواد مغذی نیز شکل بگیرند. یکی دیگر از دلایل ظهور حلقه های تیره زیر چشم عادات بدی هستند که می توانند پوست را تحت تاثیر قرار دهند و همچنین گردش خون نیز این زمینه نقش دارد.

خوشبختانه روش هایی طبیعی برای به حداقل رساندن این مشکل و بازگرداندن زیبایی و شادابی به صورت شما وجود دارند. برخی از این روش ها می توانند جایگزین هایی کم هزینه برای محصولات گران قیمتی باشند که برای بهبود شرایط حلقه های تیره اطراف چشم به فروش می رسند.

ویتامین E

استفاده از ویتامین E یکی از بهترین راه حل ها برای بهبود ظاهر حلقه های تیره زیر چشم است. روغن ویتامین E پوست را هیدارته نگه می دارد و همچنین به گردش خون بهتر به منطقه تحت تاثیر قرار گرفته کمک می کند. افزون بر این، ویتامین E یک آنتی اکسیدان است و آثار منفی رادیکال های آزاد با به حداقل می رساند، در نتیجه از بروز نشانه های پیری زودرس پوست پیشگیری می کند.

روش استفاده: یک کپسول ویتامین E را باز کرده و مایع داخل آن را با کمک نوک انگشت اطراف چشم های خود بمالید. این کار را پیش از خواب و صبح پس از بیدار شدن از خواب انجام دهید.

شیر سرد

شیر سرد آرامش بخش و ضد التهاب است و می تواند به بهبود حلقه های تیره زیر چشم کمک کند. خواص آبرسانی شیر سرد به محافظت از پوست و حفظ استحکام آن کمک می کند.

روش استفاده: یک پارچه پنبه ای را با شیر سرد مرطوب کرده و حلقه های تیره اطراف چشم را به آرامی با آن ماساژ دهید. اجازه دهید برای 10 دقیقه به همان حالت باقی بماند، سپس مواد مازاد را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. این کار را هر روز و دو بار در روز انجام دهید.

زردچوبه

آنتی اکسیدان ها و ترکیبات فعال موجود در زردچوبه آن را به گزینه ای خوب برای بهبود مشکلات پوست تبدیل می کنند. این ترکیبات به کاهش آسیب ناشی از اکسیداسیون کمک کرده و از آنجایی که گردش خون را تحریک می کنند به کاهش حلقه های تیره زیر چشم کمک می کنند.

روش استفاده: اندکی پودر زردچوبه را با آب یا شیر مرطوب کنید. سپس، این ترکیب خمیر مانند را روی بخش های تحت تاثیر قرار گرفته بمالید. اجازه دهید 15 دقیقه به همان حالت باقی ماند، سپس آبکشی را انجام دهید. هر روز صبح پیش از آغاز روتین زیبایی خود این کار را انجام دهید.

آووکادو

اسیدهای چرب سالم موجود در آووکادو برای آبرسانی به اطراف چشم ها و کاهش احتمال بروز حلقه های تیره و بهبود آنها مفید هستند.

آنها همانند یک ضد التهاب طبیعی عمل می کنند. از این رو، آووکادو گزینه ای خوب برای بهبود حلقه های تیره زیر چشم است. همچنین، ترکیبات مفید موجود در آووکادو از پوست در برابر عوامل محیطی مضر محافظت می کنند.

روش استفاده: آووکادو را به شکل پوره درآورده و آن را به آرامی روی حلقه های تیره اطراف چشم بمالید. اجازه دهید برای 15 دقیقه به همان حالت باقی بماند، سپس آبکشی را انجام دهید. این کار را هر روز و تا زمانی که حلقه های تیره زیر چشم بهبود یابند، انجام دهید.

بیشتر بدانید : 

سیب زمینی

سیب زمینی صدها سال است که به واسطه خواص روشن کنندگی پوست و توانایی خود در محو کردن حلقه های تیره زیر چشم استفاده می شود. سیب زمینی نه تنها خواص ضد التهاب ارائه می کند، بلکه طراوب بخش و احیا کننده است.

روش استفاده: یک سیب زمینی را پوست گرفته و برش بزنید. برش های سیب زمینی را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا سرد شوند، سپس آنها را روی چشم ها قرار دهید. اجازه دهید برش های سیب زمینی برای 8 تا 10 دقیقه روی چشم ها باقی بمانند. این کار را به هر میزان که لازم است در طول روز انجام دهید.

سیب

سیب حاوی ماده ای به نام تانن است که به بهبود شرایط رنگ پوست کمک می کند، از این رو به محوتر شدن حلقه های تیره زیر چشم کمک می کند. همچنین، سیب منبع خوبی برای ویتامین های محلول در آب B و C است و در کنار مواد معدنی ضروری موجود در خود به تغذیه پوست کمک می کند.

روش استفاده: یک سیب رسیده را پخته و آن را با کمک چنگال به شکل پوره درآورید. این پوره را به نرمی روی پوست اطراف چشم بمالید. اجازه دهید برای 20 تا 30 دقیقه به همان حالت باقی بماند، سپس با آب سرد چشم های خود را شستشو دهید. در نهایت، مقداری کرم مرطوب کننده به آن قسمت بمالید. این کار را هر روز صبح پیش از دوش گرفتن انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.