سکس چت | رابطه جنسی مجازی

س-ک-س-چت

رابطه جنسی مجازی شکلی از رابطه جنسی است که با پیشرفت تکنولوژی، رواج بیشتری پیدا کرده است. رابطه جنسی مجازی یا سکس چت اشکال مختلفی دارد و از وسایل مختلفی برای آن استفاده می‌شود. همچنین علل گرایش به آن بسیار متنوع می باشد. آسیب زا بودن یا نبودن آن بستگی به علل آن و بافت رابطه ای که در آن اتفاق میفتد، دارد. اما آیا افرادی که علاقه به چنین روابطی دارند دارای اختلال جنسی هستند؟

رابطه جنسی مجازی اشکال مختلفی دارد…رابطه جنسی مجازی (سکس چت)

سکس چت

سکس چت نوعی از ارتباط جنسی است که افراد از طریق وسایل و ابزارهایی تلاش می‌کنند به تحریک و ارضای جنسی برسند. این در حالی است که این تماس تنها به صورت مجازی و به دور از یکدیگر است. این وسایل می‌تواند شامل پیامک، چت کردن، تلفن زدن و تماس تصویری باشد.

رابطه جنسی مجازی شامل ارتباط بین دو نفر است که برای انجام این کار به توافق رسیده‌اند و با رضایت از طریق گیرنده های الکترونیکی، همدیگر را تحریک کرده و اغلب با خودارضایی به ارگاسم می‌رسند. از طرفی سکس چت باعث تسهیل در روابط نابهنجار دیگر مانند سکس ضربدری شده اند. برای اطلاع از پیامد ها و عوارض خودارضایی و سکس ضربدری کلیک کنید.

 

اشکال مختلف سکس چت

برخی افراد در مواقعی که از همسر یا شریک جنسی خود دور هستند اقدام به برقراری رابطه جنسی مجازی می کنند و در این فرایند با همان شریک جنسی خود رابطه را برقرار می‌کنند.

برخی دیگر به طور کلی در دنیای واقعی روابط جنسی ندارند، یا حتی ممکن است هیچ گونه تماس و ارتباطی هم با جنس مخالف نداشته باشند و تنها راه ارضای جنسی شان همین شکل باشد.

برخی از افراد ممکن است در عین حال که در یک رابطه هستند، با فرد دیگری سکس چت بکنند و در واقع به عنوان ابزاری برای خیانت از آن استفاده کنند.

برای برخی دیگر هم سکس چت یک تفریح و تنوع است که هر از گاهی آن را تجربه می کنند.

 

علل روی آوردن به رابطه جنسی مجازی

علل روی آوردن به رابطه جنسی مجازی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی رابطه جنسی مجازی داشته باشند. این دلایل به قدری متنوع هستند که نمی‌توان علت واحد و مشخصی را بیان کرد. درعین حال دلایل آن در هرکدام از اشکال گفته شده بالا می‌تواند متفاوت باشد.

در مورد افرادی که رابطه عاطفی از راه دور دارند یا هنگام دوری از شریک جنسی شان دست به این اقدام می زنند، بعد مسافت و نیاز جنسی علل اصلی هستند. یعنی فرد صرفا برای رفع نیاز جنسی خود، با کمک شریک عاطفی اش، رابطه جنسی مجازی برقرار می کند.

اما در مورد افرادی که در دنیای واقعی رابطه جنسی را تجربه نمی کنند و صرفا در محیط مجازی به دنبال آن هستند می توان به ناتوانی و ضعف فرد در برقراری روابط اجتماعی واقعی، عدم اعتماد به نفس کافی برای برقراری رابطه جنسی، ترس های فرد در مورد نزدیک شدن به جنس مخالف یا در یک رابطه واقعی قرار گرفتن، محدودیت های محیط اجتماعی و فرهنگی که در آن زندگی می کند و ممکن است دسترسی به جنس مخالف را برایش سخت کند، آسان تر بودن و توانایی ناشناس بودن در این محیط و موارد دیگر را نام برد.

برخی افراد هم به علت تنوع طلبی، ترس از اقدام به خیانت در دنیای واقعی، ترس از پیگیری های قانونی، سهل تر بودن و کم تر شدن بار مسئولیت نسبت به طرف مقابل، عدم لذت جویی کافی در رابطه ای که هستند شروع به برقراری روابط جنسی مجازی می کنند.

 

آسیب های رابطه جنسی مجازی

آسیب های رابطه جنسی مجازی

سکس چت به خودی خود نمی تواند پدیده مضر و خطرناکی باشد. بلکه بافت و عللی که باعث می شود فرد به آن روی بیاورد و نحوه ای که از آن استفاده کند می تواند مضر باشد. برای مثال فردی که به علت کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس، در دنیای واقعی از خانم ها دوری می‌کند و در محیط مجازی شدیدا به دنبال رابطه جنسی مجازی است، می تواند شرایط خود را بدتر کند. در واقع این فرد به جای اینکه مشکلات ریشه ای خود را حل کند، با یک راه حل کوتاه مدت مشکل را از پیش پای خود بر می‌دارد.

اعتیاد به این عمل و افراط در آن مانند هر کار دیگری شدیدا آسیب زاست و فرد را از مسیر و جریان عادی زندگی خارج می‌کند. همچنین کسانی که از زندگی جنسی خود رضایت ندارند، اگر به جای کسب رضایت در دنیای واقعی، به دنبال جبران در دنیای مجازی باشند، مسیر زندگی واقعی‌شان منحرف شده و از دستشان خارج می شود. برای اطلاع از اشکال مختلف روابط دختر و پسر کلیک کنید.

علاوه بر موارد گفته شده، سکس چت می تواند فرصتی برای سو استفاده ایجاد کند. عکس ها یا ویدیو هایی که فرستاده می شود، می تواند برای فرد خطرناک باشند. با خواندن مقاله تعیین حد و مرز در روابط خود را از چنین آسیب هایی ایمن کنید.

 

ارسال دیدگاه