تشخیص جنسیت جنین از روی ویار بارداری

diagnosis-embryo-pregnancy-1

تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی

 بعد از این که هر مادری باردار مي شود، هیجان زيادي پیش از سونوگرافی دارد و به دنبال نشانه هایی براي فهمیدن پسردار بودن و یا دختر دار بودن جنین دوستداشتنی خود می گردد. بی تردید بعد از بارداری تغييرات زيادي در روحیات و ظاهر مادر ایجاد مي شود و هر مادر مشتاق فهمیدن هر چه زودتر جنسیت جنین پیش از سونوگرافی می باشد.

بعد از این که هر مادری باردار مي شود، هیجان زيادي پیش از سونوگرافی دارد و به دنبال نشانه هایی براي فهمیدن پسردار بودن و یا دختر دار بودن جنین دوستداشتنی خود می گردد. بی تردید بعد از بارداری تغييرات زيادي در روحیات و ظاهر مادر ایجاد مي شود و هر مادر مشتاق فهمیدن هر چه زودتر جنسیت جنین پیش از سونوگرافی می باشد.

 

زمانی که باردار هستید؛ خانواده، دوستان و چه بسا غریبه‌ها دوست دارند جنسیت جنین شما را پيش بيني کنند. بسياري از افسانه ها و داستان های مادر بزرگ ها به تعيين جنسیت جنین از روی ویار مادر می پردازد. همچنین نحوه بالاامدن شکم، داشتن تهوع صبحگاهی و حتی سلامت و درخشندگي پوست و مو های مادر در بارداری را به جنسیت جنین مرتبط ميدانند .

 

ویار بارداری چیست؟

تهوع و استفراغ میتواند یکی از علامت های بارداری باشد. ویار بارداری که به آن تهوع صبحگاهی هم گفته ميشود صبح ها شدیدتر است. اگرچه این شرایط در هر زمانی ممکن است رخ دهد. شدت علایم ویار بارداری هم در هر خانم متفاوت است. اصطلاح پزشکی ویار بارداری« تهوع و استفراغ بارداری» است که سه چهارم زنان را درگیر ميکند . حتی موردهای کم ویار بارداری هم میتواند خانم باردار را آزار دهد.

 

براي دهه ها افسانه هایی با مضمون تعيين جنسیت از روی ویار دهان به دهان گفته شده است. با این تصور که از روی تمایلات غذایی مادر جنسیت جنین را تعيين کنند. گفته ميشود که درصورتی که شما به خوردن غذا های شیرین مثل شکلات، میوه ها و لبنیات تمایل دارید، جنین تان دختر است. درصورتی که حس می کنید که احتیاج به خوردن غذا های شور، ترش، غذا های گوشتی، چیپس یا پیتزا دارید، در انتظار یک پسر هستید! ولی نکته مهم در این بین این است که آیا علل علمی در پس این افسانه ها موجود است یا خرافه ای بیش نیستند؟

 

بگذارید همین اکنون خیالتان را اسوده کنیم، این افسانه ها پشتوانه علمی ندارد!

 

پژوهش های اندکی که پیرامون رابطه بین ویار زنان و جنسیت فرزندانشان انجام شده، هرگز روابط معنادارای را نشان نداده است. بدین معنی که تعيين جنسیت از روی ویار تقریبا غیر ممکن است . اما بدین معنی نیست که تمایل غذایی شما کاملاً بی معنی است! تمایلات غذایی زنان باردار نشان از نیاز های جسمی- تغذیه ای آنان دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد. ولی درصورتی که علاقمند به فهمیدن جنسیت فرزند خود هستید، بهترین زمان و راه تعيين جنسیت جنین انجام سونوگرافی در هفته ۱۶ بارداری و بعد از آن است. نتيجه این سونوگرافی ۹۹ تا ۱۰۰ درصد دقیق است.

 

تشخیص جنسیت جنین،تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی،زمان تشخیص جنسیت جنینتشخیص جنسیت جنین به روش سنتی

 

بیان برخی از علایم جنین پسر در ابتدای بارداری بنا به اعتقاد مردم کشورهای ديگر

• انگلیسی ها در قدیم باتوجه به مکان لگد زدن جنین به بدن مادر، نوزاد را تعيين جنسیت می کردند.

 

آنان ميگويند که اگرجنین به ناحیه راست بدن مادر باردار لگد بزند، نوزاد پسر خواهد بود.

 

• علایم جنین پسر در ابتدای بارداری به وسیله متخصصان چینی باتوجه به جدول چینی انجام می شود .

 

جدول بالا نزدیک به هفتاد سال در آرامگاهی نزديک پکن دفن بوده است. در حال حاضر این جدول در انستیتوی علوم پکن قرار دارد.

 

جدول چینی کمک ميکند ، بر مبنای ماه تولد جنین و سن مادر در موقع بارداری به تعيين جنسیت بپردازند.

 

اما هنوز در درست بودن مسئله، تردید هایی وجود دارد .

 

همچنين متخصصان حاذق طب چینی باتوجه به نبض لغزان مچ دست مادر باردار، جنین را تعيين جنسیت ميکنند .

 

چنانچه نبض سمت چپ سریعتر و لغزان تر از نبض سمت راست دست مادر باشد، نوزاد پسر خواهد بود.

 

چینی ها در علایم جنین پسر در ابتدای بارداری اعتقاد دارند که شکم مادر پسر به شکل دیگ میباشد . ولی در بارداری دختر شکم بصورت حصیری پهن در مي‌ايد .

 

• ایتالیایی ها اعتقاد دارند که در بارداری دختر مادر چاق و تنبل تر از قبل است. در حالی که در بارداری پسر صورت مادر ظریف و لاغرتر به نظر میرسد .

 

• مایاها یکی از معروف ترین سرخپوستانی هستند، که دارای تمدنی قدیمی ميباشند .

 

در حال حاضر این دسته در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزي زندگی ميکنند .

 

مایاها با در نظر گرفتن عدد سن مادر و سال صورت گرفتن لقاح، جنین را تعيين جنسیت ميکنند . درصورتی که یکی از این دو عدد زوج و دیگری فرد باشد، اعتقاد بر پسر بودن نوزاد است.

 

تشخیص جنسیت جنین،تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی،زمان تشخیص جنسیت جنینچگونگی تشخیص جنسیت جنین

 

ویار بارداری پسر

این که نوع بارداری میتواند جنسیت فرزند شما را تعيين کند، آنقدر قابل اطمینان نیست. بدین ترتیب به هوای این که ویار بارداری ندارید سراغ خریدن لباس آبی براي پسرتان نروید. اما شواهدی موجود است که نشان ميدهد هورمون هایی که نوزادان دختر تولید ميکنند میتوانند ویار بیشتری ایجاد کنند.

 

تحقيقات نشان ميدهد مادران ابتلا به ویار بارداری شدید در سه ماهه نخست بارداری احتمال این که جنین دختر در شکم داشته باشند بیش تر است. یک مطالعه روی یک ميليون زن سوئدی که به دلیل ویار شدید بارداری در بیمارستان بستری شده بودند نشان داد 55 درصد آن ها دختردار شدند. ولی این تحقيق روی زنانی انجام شد که به علت این مشکل بستری شده بودند.

 

ویار بارداری دختر

دانشمندان ادعا ميکنند که زنان باردار که ویار بارداری بدی را تجربه ميکنند بیش تر احتمال دارد که بارداری دختر داشته باشند. متخصصان معتقد هستند زنانی که باردای دختر دارند ميزان هورمون بالاتری در بدنشان موجود هست و به همین علت ویار بارداری شدیدتری را تجربه می کنند.

 

ویار شوری در بارداری

یک مطالعه جالب بر روی برخی از زنان در در سه ماهه دوم بارداری نشان داد که ۱۳ ٪ آنها معتقد به تعيين جنسیت از روی ویار و تمایلشان به غذا بودند. در حالی که بیش تر زنان حاضر در این پژوهش آرزوی دختر دار شدن داشتند، مادران باسواد و دارای مدرک دانشگاهی، تمایل بیشتری به پسر دار شدن داشتند. متأسفانه این پژوهش مادران را تا زمان زایمان دنبال نکرد، بدین ترتیب نمی دانیم که آیا این زنان جنسیت فرزندشان را درست پيش بيني کرده خود بودند یا خیر.

 

آنچه که مشخص است، این است که بیش تر زنان در زمان بارداری تمایل به خوردن غذا های شور و نمکی دارند و از غذا های شیرین استقبال نمی کنند. بدین ترتیب، چنانچه افسانه تعيين جنسیت از روی ویار حقیقت داشت، بایستی تعداد نوزادان پسر چند برابر دختران می بود!

 

بیتوته

ارسال دیدگاه